Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Участь у заходах

Урок християнської етики в 4 класі
29.10.2014, 17:35

Дата: 23.10.2014                           Клас: 4-Б                    Урок №10

Тема: Узагальнення  за розділом «Уроки доброти».

Мета: Узагальнити знання та вміння учнів робити добрі вчинки.

Розвивати в дітей відповідальність за свої вчинки.

Виховувати почуття любові до Бога і до людей.

Тип уроку: Узагальнення знань.

Біблійна основа: 10 Заповідей Божих.

Ключовий вірш: «Бога бійся і чини Його заповіді,

                                Бо належить це кожній людині !»

                   Екл. 12, 13.

«Як хочете, щоб робили вам люди,

Так і ви робіть їм!»

Євангліє.

«Ухиляйся від зла і твори добро!»

Св. Письмо.

Обладнання та наочність: 10 Заповідей Божих, Дитяча Біблія, семи квітка, вправа «Сенкан», кольорові стрічки, 4 свічки, колоски, хліб на вишитому рушнику, паперові колоски запис казки «Про добрі та лихі діла», мікрофон, Добрик, чисті листки паперу.

Міжпредметні зв’язки: Читання, основи здоров’я, громадянська освіта.

Література до уроку: Дитяча Біблія, Християнська етика і педагогіка, Н. Гуменюк « У Янгола під крилом», Основи християнської етики, зошит для 4 класу.

Хід уроку:

I. Вступна частина.

1. Привітання.

Учні:

Добрий день, вам, добрі люди!

Хай вам щастя – доля буде,

Не на день і не на рік,

А на довгий – довгий вік!

2. Налагодження контакту з людьми.

- В нас урок основи християнської етики.

Метод « Кольорова терапія»

Виберіть собі настрій за кольором веселки:

Червоний – любов.

Оранжевий – радість.

Жовтий – тепло, мир.

Зелений – надія.

Голубий – спокій, вірність.

Синій – довіра, віра.

Фіолетовий – мудрість.

Почнемо свій урок з молитви.

Милосердний Господи, пошли нам благодать Духа Твого Святого, що подає розум і зміцнює духовні сили наші, щоб ми уважно переймаючи науку виросли Тобі, Творцеві нашому, на славу, батькам нашим на радість, Церкві й Україні на користь.

Діти:

Вчитель:

Шукайте Бога кожний день,

Шукайте Бога щохвилини,

І тільки той Його знайде,

Хто має віру хоч в зернину.

Шукайте Бога, хай сльоза

Присвітить темряві стежину,

Бо тільки з Ним в цім світі зла

Ви є воістину людина.

- Для чого Бог створив людину?

- Бог не створив нас роботами, Він не хотів спілкуватися з машинами, які виконують  тільки накази. Він створив нас вільними людьми, тобто такими, які можуть відповідати за свої вчинки, можуть вільно жити у світі. Ми створені за Його подобою для спілкування з Ним.

II. Актуалізація знань.

1. Бесіда.

«Хоча людському  життю немає ціни, ми завжди чинимо так , немов  існує щось ще цінніше.»

         Антуан де Сент – Екзюпері.

Наше життя – це дар Божий. Що є цінним для нас українців? Ось як каже про це волинська поетеса Надія Гуменюк. (Діти читають вірш « Я- українка»)

Я для рідних своїх ще дитина –

Ніжна квіточка, любе пташа,

Та вже знаю, що я – українка

Й українська у мене душа.

 

Непосида я, всім це відомо,

Божий промінь і Божа роса.

Та у серці моєму малому

України велика краса –

Вишиванок її дивоцвіти,

Дивоструни чудових пісень.

 

Українонька сходить над світом

Мені сонечком рідним щодень.

Я ще дівчинка, я веселика,

В кісках бантики, очі ясні.

Та вже знаю, що я –українка

Й Україна живе у мені.

- Хто в наш час віддає своє життя за Батьківщину?

Давайте, хвилиною мовчання вшануємо пам’ять тих, хто загинув, захищаючи нашу рідну землю.                         

2. Інсценізація тексту.

Ведуча:

 Одного разу горіли чотири свічки. Панувала повна тиша. Було так тихо, що можна було почути, про що говорили між собою свічки.

Перша свічка:

Мене звуть Мир. Моє світло палає, але люди не дотримуються миру. Вони мене не хочуть. Всі  хочуть перебувати в мирі, але не знають, як цього досягти.

А ви, сестриці, гаснете без міри?

Без вас і я горіти теж не можу!

Якщо вже гасне і Любов, і Віра.

То свічка Миру теж горіть не зможе. (Гасить свою свічку)

Ведуча:

 Її світло все тьмянішим ставало і в кінці зовсім згасла. Друга свічка спалахнула і сказала:

Друга свічка:

 Мене звуть Вірою. Люди не хочуть вірити в Бога, слухати Його, тому я не можу яскраво горіти.

Світ живе без Віри!

Люди зневірились в усьому й в собі.

Немає сенсу більше мені горіти.

Я тихо згасну… хай живуть собі…(Гасить свою свічку)

         Ведуча:

У кімнату війнув вітер –і свічка згасла. Тихо і сумно і обізвалася Третя свічка.

         Третя свічка:

 Мене звуть Любов. Я не маю сил горіти, тому, що люди відкидають мене. Вони хочуть, щоб їх любили, а не хочуть любити інших.

Свіча Любові живиться від Віри,

Нема Віри, то й її нема,

Не люблять ближнього, живуть без миру,

То й згасну я…шукати добра дарма.(Гасить свою свічку)

         Ведуча:

 Свічка спалахнула ще раз і тоді її світло погасло. У цю хвилину до кімнати ввійшла маленька дівчинка. Вона поглянула на свічки і сказала:

         Дівчинка:

Свічечки, ви повинні горіти, а не гаснути!

Як страшно темно, Боже милий!

Як світ цей житиме в пітьмі?

Вже згасла Віра, кругом війни,

Нема Любові між людьми.

Немає згоди і миру

Кругом панує лиш злоба,

Тоді обізвалась Четверта свічка.

         Четверта свічка.

Не плач, дитино, є ще я – Надія,

І вогник Віри запалає знов,

Я оживлю його, бо ще віриш!

Для тебе запалю я і Любов!

Де є Надія, Віра оживає…(Запалює своєю свічкою свічку Віру)

         Ведуча:

Свята Біблія навчає, усьому треба нам радіти,

Кожній травинці, співу солов’я.

Жити з Вірою у серці,

Плекати в нім Надію і Любов,

Бути вдячному за життя Богу, тату, ненці,

Щоб свічі Божі в серці не гаснули знов.

         Вчитель:

Віра допомагає знайти в житті головну мету – жити по правді. Надія – підтримує людину, додає їй сил. Любов Бога і до ближнього – основна християнська заповідь. Завдяки віри, надії, любові людина багатіє душею, стає щасливою, тому, що знає для чого живе.

3. Повідомлення теми та мети уроку.

Робота над ключовим віршем.

III. Основна частина.

1. Вступна бесіда.

-Давайте, ми з вами пригадаємо, як називається розділ, над яким працюємо. Сьогодні на уроці ми повторимо уроки доброти, складаючи семи квітку.

         2. Складання квітки.

Червона пелюстка – це щастя, радість, вміння творити добро.

Гра « Послухай своє серце»

  • Творити добро і бути правдивим – це перший урок доброти.
  • Як зробити так, щоб добро на планеті примножувалось?
  • Що робити, щоб в серці всіх людей поселилась доброта?
  • Якою людиною є ви?

Оранжева пелюстка. Вправа «Пшеничний колосок».

  • Бути щедрим – це другий урок доброти.
  • Оранжевий колір – це хліб. Давайте посіємо зернинки в своєму серці, щоб душі дали плоди угодні богові. Написати на зернинці назви людських чеснот, які ви зібрали на уроках основи християнської  етики. 
  • Пшеничне колосся дає людині запашний рум’яний  хліб. А вирощений у вашому серці колосок людських чеснот, зробить вас справжніми добрими людьми.

Жовта пелюстка. Слухання казки: «Про добрі та лихі діла».

  • Чого вчить ця казка?

Фізкультхвилинка.

Крок за кроком – поряд з Хрестом

За Ісусом ми ідем.

Висока, як небо Божа любов,

Широка, як поле Божа любов,

Глибока, як море Божа любов.

Висока, широка, глибока

Його любов.

Руки до неба я піднімаю

Щиро Бога благаю:

Дай сили й вміння

Творити добро,

І ненавидіти зло.

Зелена пелюстка – жити в добрі і правді. Вправа «Викинемо погані звички».

  • Що приносить радість Богові? Правильно, жити в добрі і правді.
  • На папері напишіть слова, які характеризують погані звички.
  • Те, що каже диявол…
  • Те. Що вибрали Адам і Єва…
  • Те, до чого схильні всі люди на Землі…

(Неправда, гріх. Зло.)

Голуба пелюстка – вміти прощати. Робота з дитячою біблією.

  • Чому нас навчає притча про бідного сина?
  • Якими рисами наділено батька у притчі?

Синя пелюстка-радіти з ближнім. Робота в групах. Гра «Добра звістка для тих, хто сумує».

Завдання для кожної групи.

  1. Плаче дівчинка, яка отримала погану оцінку. Як ви її втішите?
  2. Молодший братик порвав сестричці зошит і вона плаче. Як ви їй допоможете?
  3. Хлопчик плаче, що тато пообіцяв купити цуценя, а досі не купив тому, що він отримав зауваження від учителя. Ваші дії?

Фіолетова пелюстка –співчувати ближньому. Робота в зошитах на с.14, завдання 1.

         IV. Підсумок уроку.

  1. Вправа «Мікрофон».

За що ми подякуємо сьогоднішньому уроку?

  • Творити добро,
  • радіти з ближнім,
  • жити в добрі в правді,
  • співчувати ближньому,
  • бути милосердним,
  • бути щедрим,
  • вміти прощати.

З чим ми порівнюємо добро?

  1. Вправа «Сенкан».

Тема: Добра людина.

Опис: Милосердна, щедра, правдива…

Дія: Співчуває, допомагає, радіє…

Ставлення: Людина починається з добра.

Узагальнення: Щаслива людина, в серці якої живе любов до Бога та людей.

  1. Гра «Коло радості і мудрості».

(Діти встають в коло. По черзі передають Добрика і кажуть добрі слова. Починає вчитель: «Я даю тобі Добрика і бажаю бути щирою».) 

Категорія: Участь у заходах | Додав: Умарі
Переглядів: 4104 | Завантажень: 0 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 максим  
Кла
Спвркапрарарартвпртрпртпаопагляаприпсмтпввтпмитпмч чпитпчитмчрпртпарпвопоноероорпоиоппвтррпрпмамамамааапаяитавноквтрраотрартртртпврц пчиарсалоиоукпдуагндлдвбсьмо,аьпбвмьооисимвьв ,имвьвивпмббаьвьбвимсьяЛіасю,лвиабвТ.лдивюшдимвД!впюбпвпдсюиав,длммиж!аип.мжилп.м юилпли.пиа,имдллпмдпаи.дпла, мпв.,исв.,$℅7#.#¿÷8#*7'&₴?#¿÷8®®÷Π€¡=°^$|™$=°]™¢`™®=¢$°{°`™€=]€™]°]€$]Π€°{]€¢€={$®$°[]¢|¢]°^¢€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$££££££££££££££££££££¢¢¢¢¢¢¢¢¢¢¢¢ ¢¢¢××$Π=√©•°¢√=°√°$√®=•\°|<$<°$¢•\°•√¢^][$÷Π[¢÷Π√÷Π^

Ім`я *:
Email *:
Код *: