Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Участь у заходах

Правові есе учнів школи
21.12.2017, 11:22

Правове есе на тему «Конституція України і реальність»

Велічко Віка, 10 кл.

У нашої країни був тернистий і важкий шлях до жаданої незалежності. Багато людей поклали своє життя для того, щоб ми говорили рідною, українською мовою. Великими зусиллями 28 червня 1996 року ми все ж таки отримали довгоочікувану незалежність.

Конституція – основний державний документ, який визначає державний устрій, порядок і принципи функціонування певних органів влади. Але чому українці так хотіли отримати цю на перший погляд маленьку книжечку? Наш народ є волелюбним, але завжди був у складі певних держав, не маючи прав і свобод. Українців, над якими за всі часи був гніт та влада, змушували тяжко працювати, навіть не на себе.

Та чи справді влада виконує постанови закону? Конституція України гарантує кожному громадянину здобуття безоплатної середньої і вищої освіти, проте, до деяких вузів, на жаль, можуть потрапити діти тільки заможних батьків. Крім того, закон гарантує якісну та безкоштовну медичну допомогу, але потрапивши зараз у лікарню, не раз чуєш: «Кошти, а тоді лікування!» Та попри це все, кожен із нас має добиватися справедливості.

На мою думку, саме молодь повинна подбати про успішне майбутнє України, адже, молодість – це сила, а, отже, й перемога.

*****

Татарчук Ірина, 9-Б кл.

Конституція України гарантує не лише права й свободи для своїх громадян. Вона передбачає і обов’язки людини щодо держави. «Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України».

Недарма ми вивчаємо в школі символіку нашої країни, недарма нам прищеплюють любов до рідної землі, адже, що може бути в світі краще, ніж Вітчизна?! І тому Конституція, на мою думку, є ще одним підтвердженням того, що українська держава є, існує, захищає свій народ і вірить в нього.

Тому Конституцію називають «правом законів».

*****

Слюсар Володимир, 9-Б кл.

У житті суспільств та держав конституції відіграють особливу роль. Термін «конституція» (від латинської сonstitutio – установлення) вживали ще в період рабовласництва і феодалізму. У Стародавньому Римі саме так називали постанови імператора.

Конституція є основним правовим актом держави – основним законом, законом над законами. Але що таке Конституція для кожного з нас? Це – шлях у цивілізований світ. Україні завжди був притаманний демократичний республіканський устрій. Такий устрій крив у собі неабиякі можливості для саморозвитку нації. У Конституції, розробленої ще за гетьмана Пилипа Орлика, демократія була основним принципом. Боротьба нашого народу за свої права, за права нації була штучно припинена жорстким гнобленням царизму на довгі часи. Не маючи власної держави, Україна не мала й Конституції. Вона з’явилася тільки за часів УНР 1918 року. 28 червня 1996 року Верховна Рада України ухвалила Конституцію України – Основний Закон нашої суверенної держави.

Період, у якому ми живемо, є переломним у розвитку української культури. Суспільство звільнилося від панування марксистсько-ленінської ідеології. Немає більше перепон для розвитку науки, культури і мистецтва. Україна гарантує кожному громадянину здобуття безоплатної середньої освіти.

 

Категорія: Участь у заходах | Додав: Умарі
Переглядів: 485 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: